يکشنبه ٠٥ تير ١٤٠١ - 
1 2 3
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > درباره دانشکده > پیام رییس دانشکده 
 
 

بسمه تعالی

 

بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در دیدار با اساتید دانشگاه 11/04/1393

" ما امروز نیازمندیم که جوانان ما خوش‌روحیّه، امیدوار، شجاع، داراى اعتمادبه‌نفس، داراى ایمان، داراى روحیّه‌ى آینده‌نگر، داراى روحیّه‌ى خدمت باشند؛ احتیاج داریم دانشجوى ما این‌جور بار بیاید"

شعار دانشکده

بالندگی دانشکده از نظر آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و کارآفرینی و نوآوری با بهره گیری از آموزش های حضوری و مجازی  در مسیر توسعه پایدار، مهم‌ترین ماموریت دانشکده است.

 

    

پیام رئیس دانشکده آموزش مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت                              

دورنما:  (Vision)

دانشکده مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را برای رسیدن به اوج شکوفایی علمی ، آموزشی و پژوهشی و برجسته شدن در سطح دانشگاههای علوم پزشکی کشور و نیز در سطح منطقه ای و بین المللی یاری خواهد رساند. دانشکده مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به جهت ارتقاء کمی و کیفی فعالیت های آموزشی با تمرکز بر آموزش های مجازی ، پژوهشی و کارآفرینی بعنوان یکی از دانشکده های برتر و ممتاز در میان سایر دانشکده های آموزش مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت سایر دانشگاه های علومپزشکی کشور بشمار خواهد رفت.

 

ماموریت (Mission)

دانشکده مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ارتقای کمی و کیفی فرآیند آموزش ، پژوهش و کارآفرینی  از طریق:

1-    توانمندسازی اعضاء هیأت علمی در حیطه های تخصصی  منطبق بر استانداردهای موجود.

2-    بکارگیری روش های نوین و تکنولوژی های کاربردی در حیطه های آموزش علوم پزشکی.

3-    تدوین و بازنگری برنامه های آموزشی براساس نیازهای جامعه.

4-    تعریف پایان نامه های دانشجویی بر اساس نیاز روز جامعه و با هدف توسعه کارآفرینی در سطح دانشگاه.

5-    سازماندهی، هدایت، نظارت و انجام پژوهش های مرتبط با آموزش پزشکی، یادگیری الکترونیکی، مدیریت، اقتصاد سلامت و سیاستگذاری سلامت.

6-     تشویق اساتید به بکارگیری نوآوری در آموزش و توسعه فناوری های کاربردی حوزه سلامت و ایجاد شرکت های دانش بنیان در سطح دانشکده و دانشگاه.

7-    بین المللی شدن

8-    گسترش تعاملات با صنعت.

 

ارزش‌ها (values)

1-    رعايت ارزش‌هاي اخلاقي، اسلامي و حرفه‌اي.

2-    رضايت دانشجویان، اساتید و مراجعین.

3-    ارتقاء سطح علمی اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشکده منطبق بر نیازهای آموزشی روز دنیا.

4-    حفظ کرامت انسانی

5-    تفکر کار گروهی

6-     شایسته سالاری

7-    همدلی و همکاری سازنده

8-    نظم

9-    اخلاق حرفه اي

10-رعایت حقوق مالکیت فکری در میان دستاوردهای اساتید ودانشجو.

11-خلاقیت، ابتکار و نوآوری.

 

شعار دانشکده

بالندگی دانشکده از نظر آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و کارآفرینی و نوآوری با بهره گیری از آموزش های حضوری و مجازی  در مسیر توسعه پایدار، مهم‌ترین ماموریت دانشکده است.

پیام رئیس دانشکده

دستیابی به جایگاه مناسب علمی و فناوری در منطقه از هدف‌گذاری‌های مسئولین کشور است که این دانشکده نیز در این مسیر مسئولیت های مهمی بر عهده دارند. دانشکده آموزش مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت در هشتمین سال فعالیت خود و پس از توسعه کمی، نهادینه کردن آموزش‌های کیفی حضوری و مجازی و ترویج پژوهش‌های کاربردی همگام با دانشکده های پیشرفته جهان در مسیر کارآفرینی حرکت می‌کند و تلاش دارد در زمره دانشگاه‌های نسل سوم (کارآفرين) قرار گرفته و نقش جدی‌تری در ایجاد اشتغال، توسعه تکنولوژی و خلق ارزش اجتماعی ایفا نماید.

این دانشکده پتانسیل قدرتمند آموزش مجازی را نیز در اختیار دارد. یادگیری الکترونیکی رویکردی نوین در آموزش است که برای فراگیران امکان یادگیری در هر زمان و در هر مکان را فراهم می نماید. در سال های اخیر، تجربیات ارزشمندی در زمینه یادگیری الکترونیکی شکل گرفته که همراه با پیچیدگی های آموزشی، فرهنگی، حقوقی، نظارتی، فنی و زیرساختی بوده است.

به عبارت دیگر، بالندگی دانشکده از نظر آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و کارآفرینی در مسیر توسعه پایدار، حضور جدی و موثر در عرصه های ملی و بین المللی با بکارگیری آموزش‌ها، وبینارها با استعانت از امکانات مجازی دانشکده همچنین با مشارکت اساتید و دانشجویان، مهم‌ترین ماموریت دانشکده است که تمامی برنامه های مدیریتی و اجرایی دانشکده با این رویکرد پیش‌بینی شده اند.

بی‌شک توسعه کمی و کیفی دانشکده و اشتغالزایی برای دانشجویان از دغدغه‌های اصلی است و برای رسیدن به این هدف متعالی مشارکت تمامی اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و کارکنان دانشگاه مورد نیاز است. توسعه مهارت‌های شغلي، حرفه‌ای و توانمندسازي دانشجويان و استادان همسو با فرآيند توسعه ملي و حل مسائل جامعه به روش علمي از مهم ترین وجوه کليدي دانشگاه نسل سوم است. «آموزش محوری» با هدف دفاع از حقیقت در نسل اول دانشگاه‌ها، «پژوهش محوری» با هدف کشف حقیقت به وسیله ترویج روش علمی در نسل دوم  و «کاربردی کردن دانش» در مسیر خلق ارزش در نسل سوم  دنبال می گردد که این دانشکده هم اکنون در مرحله برنامه ریزی و فرهنگسازی  به سمت نسل سوم قرار دارد. بی شک یکی از ابعاد بسیار مهم این ارتقاء به نسل سوم، رویکرد فرهنگی و تغییر نگرش کلیه مدیران ارشد، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه به مفاهیم آموزش، پژوهش و کار آفرینی و تولید سرمایه است که در این میان، نقش اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه و تغییرات در شرح وظیفه آنان بسیار برجسته و تعیین کننده خواهد بود.

دانشجویان این دانشکده با بهره گیری از پیشرفته ترین روشهای آموزشی با استفاده از ابزار های فنآوری اطلاعات و ارتباطات، بهترین و کم هزینه ترین آموزش ها را فرا می گیرند.دانشجویان با هدف کسب علم و نقش آفرینی در سازندگی کشور، این دانشکده را برای تحصیل خود انتخاب کرده‌اند و لذا تلاش بر این است که بتوانیم با ایجاد بستر مناسب در این دانشکده در بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی شاهد بالندگی نسل‌های متعددی باشیم. دانشگاه کارآفرین از مهم ترین پیشران های خلاقیت و توسعه است. بی تردید موفقیت در زمینه‌های یادشده میسر نخواهد بود مگر با حضور دانشجویان سرافراز، اساتید توانا و کارکنان دلسوز که همه با هم محور توسعه علمی، پژوهشی، فرهنگی و کارآفرینی دانشکده محسوب می‌شوند.

به حول و قوه الهی با اعتقاد به اصل خودباوری، امیدوار به توسعه و سازندگی با اعتماد به نفس ملی و علمی در کنار یک دیگر در مسیر توسعه و پیشرفت ایران اسلامی گام برمی داریم.

 

آدرس(Affiliation) دانشکده در مقالات انگلیسی:

Virtual School of Medical Education and Management, Shahid Beheshti University of Medical Sciences, Tehran, Iran

آدرس(Affiliation) دانشکده در مقالات فارسی:

دانشکده مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، ایران

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی- دانشکده مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت
آدرس : تهران - خیابان ولیعصر(عج) - نرسیده به پارک وی - روبروی مجموعه تلاش - نبش کوچه تورج - دانشکده مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت

تلفن :26210092- 021
پست الکترونیک :

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.